Fotorelacje

Noc w Sopockim lesie

6 marca 2016

Standardowy piątek w Sopocie kojarzy się z drinkami, wysokimi obcasami i głośną muzyką. U nas zamiast drinków była herbata, muzykę dostarczyła natura, a wysokie obcasy w lesie są niepraktyczne, więc ich również zabrakło. Temperatura nad ranem spadła w okolice zera, ale holenderskie norki robią robotę i wyspaliśmy się jak w domu. Tym razem było nas czterech, ale połowa ekipy musiała być rano w Gdańsku, więc o 3.00 nad ranem ruszyli piechotą do domu. My wstaliśmy tuż po godzinie 6.00, śniadanie, zbieranie szpeju i ruszyliśmy z powrotem do cywilizacji.

Zobacz także

11 komentarzy

  • Reply Wasza 6 marca 2016 at 22:03

    Moglibyście wypisać w komentarzu jakiego sprzętu używaliście ?
    Na fotkach wszystko fajnie wyglada ale nie zabardzo wiem co jak sie nazywa i gdzie to znaleźć.

    • Reply zlasowani 6 marca 2016 at 22:06

      Jasne! Nie ma problemu, z chęcią opowiemy czego używamy i gdzie dorwać taki szpej. Napisz tylko proszę o co dokładnie chodzi bo jest tego sporo 🙂

      • Reply ReRe 7 marca 2016 at 13:43

        Śpiwór ” holenderka” ( tak to się chyba nazywa ),karimata ( ta z przedostatniego zdjęcia) , siekierka z wypadu do Bieszkowic i spiworo-hamak też z wypadu do Bieszkowic .

        • Reply zlasowani 7 marca 2016 at 13:58

          Na zdjęciach widoczne są norki (albo „bivi cover”, „bivi bag”) z armii holenderskiej wykonane z membrany typu gore-tex. Śpiwór w kamuflażu DPM widoczny na jednym ze zdjęć to Snugpak Sleeper Zero. Karimata to Thermarest Ridgerest Classic. Jeśli chodzi o siekierę z Bieszkowic to jest to Hultafors 0,8 kg. Na tym samym wypadzie Tomasz spał w hamaku od DD Hamocks, a pod hamakiem widoczny jest ocieplacz tej samej firmy – model DD Underblanket. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało!

  • Reply ReRe 10 marca 2016 at 11:11

    A jak ze spaniem w namiocie w lesie?
    Czytałem że grozi za to jakiś mandat, zdarzyło się wam żeby ktoś robił problemy ?

    • Reply zlasowani 10 marca 2016 at 12:56

      Jest to oczywiście prawnie zabronione. Mandat za spanie w parku krajobrazowym to byłby jednak dosyć wyjątkowy przypadek. My nie mieliśmy nigdy żadnych nieprzyjemności. Najważniejsze to szanować otoczenie, w którym się przebywa i zostawić je w takim samym stanie w jakim się je zastało, albo i lepszym:)

  • Reply Maciek 21 marca 2016 at 19:18

    To ta gorka nad Reja z ktorej widac wieze w Chwaszczynie?

    • Reply zlasowani 21 marca 2016 at 20:36

      Owszem, są to okolice Reja, ale z tego miejsca wieży nie widać. Jesteś w stanie przybliżyć nam miejscówke, o której mówisz? Jakieś współrzędne itp?

    • Reply zlasowani 24 marca 2016 at 09:13

      Miejsce niemal dobrze trafione jednak wieży z tych okolic nie widać.

      • Reply Maciek 27 marca 2016 at 18:17

        Widać, trzeba tylko iść na koniec urwiska, nad ul. Reja. No i pogoda musi być w miarę dobra. Miejsce fajne tylko dość ruchliwe.

    Odpowiedz